Arxiu de la categoria: Cúrling

Txuri-Berri Cafès Aitona i SVC Iparpolo, campions d’Espanya

201505 curling

CAMPIONAT D’ESPANYA MASCULÍ

Txuri-Berri Cafès Aitona (Mikel Unanue, Sergio Vegada, Antonio de Mollinedo i José Manuel Sangüesa) s’ha proclamat campió masculí de Curling en derrotar a la final que s’acaba de disputar a Sporting l’Olla (José María Hernández, Rickard Nils, Cyril Roux, Carlos Lorente i Miquel Barnils) per un contundent 8-3, el que l’ha portat a concloure el torneig invicte, amb sis victòries en sis partits, fent bons els pronòstics.

No ha tingut gaire història la final ja que Txuri-Berri Cafès Aitona ha sumat dos triples en la dues primeres per agafar un sòlid avantatge. Amb 6-0 al marcador, els catalans s’han fet amb la tercera (6-1) però l’equip basc, després de blanquejar la quarta i la cinquena, han tornat a fer-se amb la sisena (7-1) i setena (8 -1) per deixar vista per a sentència la final. Quan Sporting l’Olla ha fet dos a la vuitena (8-3) ha decidit reconèixer la victòria del seu rival.

CLASSIFICACIÓ FINAL

1ª DIVISIÓ

Campió Txuri-Berri Cafès Aitona (Mikel Unanue, Sergio Vegada, Antonio de Mollinedo i José Manuel Sangüesa).
Subcampió Sporting l’Olla (José María Hernández, Rickard Nils, Cyril Roux, Carlos Lorente i Miquel Barnils).
Bronze SVC Iparpolo (Gontzal García, Manuel García, Santiago Pellejero i Rubén García).
4. Barcelona Reds (Víctor Navarro, Dani Obradó, Carles Francesc Casanova i Albert Castellar).
5. Barcelona Greens (José Luis Hinojosa, Llorenç Aparicio, Sergio Martín, Luis Domingo i Daniel Sánchez).
6. CEVA Curling (Raúl Manero, Jesús Manero, Héctor Manero i Adrià Manero).
7. No Name (Ángel García Major, Ángel García Aguirrezabal, Eduardo de Pau Cureses, Andrés García i Alberto Ramiro).
8. Jaca Curling (Lluc Munuera, Alfonso Gràcia, Rodrigo García i Óscar Tesa).
9. Puigcerdà Pànxing (Eduard Ferrer, Jordi Mas, Carles de Moxó i Jordi Diví).
10. Lleó Curling (Diego Gutiérrez, Benjamí Rodríguez, Jorge València, Antonio Hernández i Virgili Riesco). Descendeix.

CAMPIONAT D’ESPANYA FEMENÍ

SVC Iparpolo (Maria Fernández, Onditz Pereira, Raquel Pasqua, Sorkunde Vegada i Irantzu García que no ha jugat) és el nou campió d’Espanya femení en doblegar a la final a l’equip donostiarra Txuri-Berri Cafès Aitona (Oihane Otaegi, Leire Otaegi, Estrella Pagès, Asun Manterola i Aitana Saenz), invicte fins a la final durant tot el torneig, al qual ha pogut guanyar 9-6 en el partit decisiu.

CLASSIFICACIÓ FINAL

1ª DIVISIÓ

Campió SVC Iparpolo (Maria Fernández, Onditz Pereira, Raquel Pasqua, Sorkunde Vegada i Irantzu García).
Subcampió Txuri-Berri Cafès Aitona (Oihane Otaegi, Leire Otaegi, Estrella Pagès, Asun Manterola i Aitana Saenz).
Bronze Kokomo Valladolid (Sofia Fernández, Ane Quadrat, Patricia Ruiz de la Torre i Alicia Munté).
4. Puigcerdà Pànxing Divines (Anabel Valle, Anna Carrera, Sílvia Orriols i Montse Martí).
5. Puigcerdà Pànxing Les Nenis (Sílvia Contel, Lara Ruiz, Marina Amilibia, Aroa Amilibia i Laura Lara).
6. Barcelona Curling Club (Laura Almazor, Mari Carmen Lozano, Marisa Lozano i Eva García).